הכנסה נוספת

הכנסה נוספת - עצמאות כלכליתכאשר ההוצאות הכלכליות הולכות וגדלות, חשוב לראות איך במקביל לניסון לחסוך בהוצאות המשפחתיות ניתן להגדיל את ההכנסות הקיימות.

לעתים רבות אנו נזקקים להכנסה נוספת על מנת שנוכל לעמוד בהוצאות החודשיות או כדי לממן רכישה חדשה או נסיעה. יש פיתרונות רבים להכנסה נוספת מלבד מציאת עבודה נוספת. עבודות רבות יכולות להישתלב יחד עם העבודה הקיימת ועדיין להגדיל משמעותית את ההכנסות לבית ולסייע לנו להשיג עצמאות כלכלית.

הכנסה נוספת – מציאת היכולת הפנימית

כאשר מחליטים למצוא הכנסה נוספת, בעיקר אם זה בשל קושי כלכלי שהלך והצטבר חשוב להבין שזהו השלב הראשון ביציאה מהמצב. חשוב לחזק את עצמכם ולהאמין כי הדבר אפשרי. יש לחפש עבודה נוספת לא מתוך לחץ אלא מתוך כח המניע את האדם מבפנים על מנת להשיג יותר.

ניתן לחשוב על השמחה שבקניית ציוד או רכוש חדש לבית ללא חשש, היכולת לצאת לבלות ללא מחשבה על חשבון הבנק שלך ועוד. רק מתוך רצון פנימי לשינוי ולא מתוך לחץ או חשש יהיה ניתן למצוא עבודה נוספת המתאימה לכם בדיוק.

הכנסה נוספת מתוך מקום העבודה הקיים

לא תמיד צריך ללכת רחוק על מנת להגדיל את ההכנסה. מומלץ להתחיל במקום העבודה הקיים. אפשר לפנות למעסיק ולבקש העלאת שכר. פעמים רבות אנו עובדים במקום זמן רב, צברנו ניסיון וידע ומתוך פחד או קושי אנו מעדיפים להמשיך לעבוד באותו שכר. במידה ואתם מרגישים  מגיע לכם סכום רב יותר אל תחששו לנסות לבקש העלאת שכר. לעיתים מעסיקים מעדיפים עובד מרוצה ומוכשר מאשר חיסכון וצמצום כלכלי.

דבר נוסף הוא לברר האם ניתן להרחיב את המשרה. יתכן ואתם יכולים לעבוד בתוך מקום העבודה הקיים ולהשתלב בקבלת עבודה נוספת. הדבר יכול להוות רענון וחידוש ובנוסף זוהי הכנסה נוספת משתלמת יותר. פעמים רבות מעסיק מעדיף לשלם לעובד שהוא סומך עליו מאשר לשכור עובד חדש נוסף לחברה.

הכנסה נוספת – להיפתח לאופציות חדשות

אופציה נוספת היא במקביל לעבודה הקיימת לחפש מקור עבודה חדש. יתכן ועבור אותה עבודה שאתם עובדים כעת יש מקום המשלם יותר כסף. כדאי לברר ולראות, יתכן והעבודה שלכם אינה משתלמת. לא תמיד עבודה במקום קבוע היא יתרון, לעיתים מומלץ לברר ולראות מה מצב שוק העבודה. הדבר יכול להפתיע לטובה.

עבודה נוספת

אומנם למצוא עבודה נוספת יכול להוות קושי. לא קל להוסיף עוד שעות עבודה בנוסף למה שקיים בפועל אך פעמים רבות המצב אינו מותיר ברירה. הכנסה נוספת משמעותה להגדיל את ההכנסה הקיימת לכן מומלץ להתחיל לחפש עבודה נוספת שמשתלבת עם שעות העבודה הקיימות. מומלץ לא למצוא עבודה עיקרית נוספת. קשה להחזיק שתי עבודות משמעותיות במקביל.
עדיף שהעבודה הנוספת תהיה עבודה פשוטה שאינה מצריכה הרבה אנרגיה או חשיבה והשכר עדיין משתלם. למשל הענקת שיעורים פרטיים, טיפול בילדים מהבית, טלמרקטינג מהבית, חלוקת עיתונים בבוקר ועוד. הכנסה נוספת חשובה ליציאה מהמינוס, לתכנון חיי משפחה מאוזנים ובריאים נפשית ובעיקר להרגשה הטובה. ניתן למצוא מגוון עבודות נוספות דרך האינטנרט או חברות כח אדם.

עבודה מהבית

שיטת הכנסה נוספת הינה עבודה מהבית. ניתן לעבוד דרך האינטרנט והמחשב ולהרוויח שכר רב עבור שעות עבודה מועטות. במידה ואתם כישרוניים בעיצוב, בכתיבה, בתרגום שפות זרות ועוד יש שלל עבודות מהאינטרנט שניתן למצוא בקלות רבה ולבצע מהבית. למידע נוסף מומלץ לבקר בסקירת התחומים בהם ניתן לעבוד מהבית.
כאשר מסתכלים על עבודה מהבית כהכנסה נוספת חשוב לראות זאת כהשקעה עתידית. זוהי הכנסה שגדלה מחודש לחודש. בהתאם להתרחבות מאגר המעסיקים. חשוב להבין שזוהי עבודה עצמאית הדורשת זמן וסבלנות יחד עם משמעת עצמית והתמדה. אך פעמים רבות עבודה מהבית זוהי עבודה מושלמת היכולה השתלב נהדר יחד עם העבודה הקיימת ולהגדיל בצורה ניכרת את ההכנסה לבית.

 

אולי יעניין אותך גם:

גישור גירושין: איך כדאי להתגרש ולצאת מזה בזול ועם שקט נפשי