השכרת רכב בישראל

השכרת רכב בישראלאין זה סוד כי החזקת רכב בישראל של 2013 הופכת למשימה כמעט בלתי אפשרית עבור רבים. באותה מידה, גם התחבורה הציבורית בישראל רחוקה מלהיות מושלמת.  

כתוצאה מכך, הפתרון העיקרי עבור רבים הוא הסתמכות, כשהמצב מחייב זאת, על אחת החברות הפועלות בתחום הפורה של השכרת הרכב בישראל. הנה כל מה שעליכם לדעת על תחום חשוב זה.

מדוע להשכיר רכב בישראל?

לא קשה למצוא סיבות בגינן השכרת רכב בישראל הפכה לדבר נפוץ במיוחד בשנים האחרונות. כפי שכבר רמזנו, עליית המחירים לה כולנו היינו עדים בשנים האחרונות השפיעה כמעט על כל תחום צרכני, ובכלל זה על רכישת הרכב. עליית המע”מ ייקרה את מחיר רכישת הרכב באלפי שקלים, כשגם הוצאות האחזקה – ובכלל זה דלק, טסטים וביטוחים – המשיכו את אותה מגמה. מצד שני, ברור גם שלאזרח הישראלי הממוצע קשה מאד להיות נייד.

ישראל אינה מדינה גדולה, זה נכון, אך גם בה אף אחד אינו מעוניין לבזבז שעות ארוכות בנסיעה, מדי יום, באוטובוסים או ברכבות. מעבר לכך, למרות הרפורמות והגדלת התקציבים, התחבורה הציבורית עדיין רחוקה מלשרת נאמנה את כלל אזרחי ישראל: בין אם מבחינת זמינות, מסלולי נסיעה או כל סיבה אחרת.

ומה באשר למעוניינים להגיע למקומות שאין בהכרח תחבורה ציבורית נגישה אליהם? חופשה בשמורת טבע, למשל, או נסיעה בסוף שבוע? גם כאן, הרי שאין ברירה יותר טובה מאשר להשכיר רכב למספר שעות, או אפילו ימים. וזו בדיוק הנקודה בה נדרש להיכנס כבר לשוק השכרת הרכב בישראל.

המאפיין העיקרי: מגוון רחב של שחקנים

כפועל יוצא של התהליכים אשר פורטו מעלה, חל שינוי מהותי בתחום השכרת הרכב בישראל עם השנים. שדה משחק זה, שהיה בעברו בשליטתם של שחקנים בודדים, התרחב במימדי ענק, כך שכיום ניתן למצוא לא מעט חברות הפועלות בתחום, גדולות וקטנות כאחד.

על אותו עיקרון, יש חברות “כחול לבן”, ולצידן סניפים ישראלים של חברות בינלאומיות מוכרות. גם סל השירותים של כל חברה רחוק מלהיות קבוע: חלק מהחברות מאפשרות השכרת רכב בחו”ל, למשל, בעוד אחרות מציעות מסלולי השכרה ארוכי טווח, בדמותן של עסקאות הליסינג למיניהן.
עקב מגוון החברות הרחב החולש על התחום, נדרש האדם המעוניין בהשכרת רכב להשקיע אי אילו מאמצים בבחירת החברה המתאימה ביותר לצרכיו. כאמור, סל השירותים של החברות שונה, אך כך גם אזורי הפעילות, הביטוחים, תנאי ההשכרה, וכמובן – המחיר. אז איך בוחרים בחברת ההשכרה האידיאלית? השוואת מחירי השכרת רכב באתר Nline

צעדים חשובים בדרך לבחירה המושכלת

באם אתם מעוניינים לבצע השכרת רכב, יש מספר לא מבוטל של נקודות שצריך לתת עליהן את הדעת. הזכרנו מעלה את המשתנים החשובים שצריכים להיכנס לתוך משוואת הבחירה. חשוב לזכור שגם כאשר מכניסים אותם לחישוב, אין כאן בהכרח תשובה חד משמעית. לכל אדם יש את השיקולים שלו, ולמעשה – אפילו כל נסיעה שמתבצעת במהלך תקופת ההשכרה עשויה להיות בעלת מאפיינים שונים בתכלית.

בכל אחד מהמקרים, חשוב מאד לקרוא לעומק את סעיפי ההסכם עם חברת ההשכרה. תחום ההשכרה בישראל אמנם נחשב להגון באופן יחסי, אך לא מעט מלכודות אורבות לאלה שלא יהיו זהירים בו. מומלץ לקרוא בדיוק מהם תנאי לקיחת הרכב והחזרתו (מיכל דלק מלא, למשל), אילו ביטוחים כוללת הנסיעה, מהן השדרוגים שניתן להוסיף לרכב (מערכת ניווט, מגיני צמיגים וכן הלאה) – והרשימה עוד ארוכה.

חשוב מאד גם לבדוק את המוניטין של אותה חברה, בין השאר מבחינת התחושות שהיא הותירה אצל לקוחותיה השונים בעבר. האינטרנט מהווה מקום מצוין לחיפוש חוות דעת מסוג זה.