שירותי פינוי דירה – מי צריך?

שירותי פינוי דירה - מי צריך?פינוי של דירת מגורים מכל תכולתה עשוי להיות דבר מתיש, מעיק ומסובך. לא רק שהפינוי עצמו יכול לקחת זמן רב (שלא תמיד ניתן לפנות), על המפנה חלה החובה לדאוג לפינוי למקומות המוסדרים. פינוי של חפצים, גרוטאות או אשפה, והשלכתם לרחוב עלול לעלות בקנסות כבדים.

פינוי של תכולת דירה מתרחש במקרים שבהם מצטברת תכולה שאין בה צורך, לעיתים מדובר בפועלה של אגרנים כפייתיים, לפעמים מדובר בפינוי עקב נסיעה לחו”ל או פטירה של קרוב משפחה.

על כל פנים, כדי למנוע טרחה מיותרת, הסתכנות בפציעה, קבלת קנסות, ובזבוז של זמן יקר, ניתן לפנות לחברות מקצועיות אשר פינוי דירה הוא תכלית קיומן.

פינוי תכולה שאין בה צורך

אנשים רבים צוברים במהלך חייהם חפצים רבים. כאשר הזמן חולף, חפצים רבים הולכים ונערמים, חלקם מיותרים. לפעמים אנשים מרגישים שחבל להם להשליך ספרים, רהיטים, ותכולה אחרת, מתוך מחשבה שעוד ימצא להם שימוש.

ישנם מצבים בחיים שבהם פינוי תכולה מיותרת נעשה לכורך המציאות, וזאת בשל סיבות רבות, כגון יציאה לחו”ל, החלטה מושכלת, סיוע לאגרנים כפייתיים, הגדלת המשפחה ועוד.

1.    יציאה לחו”ל – פינוי דירה בשל יציאה לחוץ לארץ יכול להתרחש לפני טיול ארוך לחו”ל, עזיבה למטרת לימודים או מעבר לחו”ל בשל עבודה חדשה, קבועה או זמנית.
2.    החלטה מושכלת – אנשים שאגרו תכולה רבה מידי, שאין להם צורך בה, עשויים להחליט בסופו של דבר שהגיע הזמן לבצע פינוי מקצועי. פינוי שכזה הופך את הדירה למרווחת יותר, ואת איכות החיים לטובה יותר.
3.    אגרנות כפייתית – לעיתים פינוי תכולה מתבצע תוך מתן סיוע לאדם שסובל מאגרנות כפייתית. כאשר מגיע סוף סוף המועד של ביצוע הפינוי חשוב לעשות אותו מהר ובזריזות, כדי לאפשר לאגרן להמשיך בחייו בלי סבל מיותר (בדרך כלל פעולת פינוי של אגרנים כפייתיים נעשית תוך שיתוף פעולה עם גורמי מקצועיים כגון עובדים סוציאליים או פסיכולוגים).
4.    הגדלת המשפחה – אין כמו הגדלת המשפחה בכדי להוות זרז לפינוי דירה מתכולה מיותרת. רכוש וציוד אין בהם צורך, תופסים מקום שכדאי לפנות לשימושים אחרים. לעיתים מדובר גם בפינוי של חפצים שעלולים להוות סכנה לילדים.

פינוי ירושות ועזבונות

חלק נכבד מנפח עבודתם של מפני דירות מקצועיים עובר עליהם בפינוי דירות שעברו בירושה. בין אם דירות כאלה ישמשו למגוריו של אחד היורשים, ובין אם מדובר בדירות שנועדו להשכרה, הפינוי יאפשר להכין את הדירה למגורי הדיירים החדשים. פעמים רבות לאחר הפינוי מבצעים גם שיפוץ (או לכל הפחות צביעה של הקירות).

רבים משוכרי הדירות אינם רוצים להשתמש בחפצים ובריהוט ישן וגם אם מדובר ביורש עצמו, הרי שלרוב יש לו רכוש משלו, או שהוא מעדיף לרכוש חפצים חדשים. במידה והדירה עתידה להימכר, הרי שגם כאן, מקומו של הפינוי ברור מאליו.

פינוי תכולה ומעבר לבית אבות

המגמה של מעבר של הורים מבוגרים לבתי האבות או דיור מוגן מביאה לצורך ברור בשירותי פינוי. מרבית בתי האבות מציעים לדיירים חדרים מרוהטים באופן מלא או חלקי.

נוסף על כך, מדובר בחדרים קטנים יותר מבית מגורים סטנדרטי, ולכן חלק גדול מרכושם של ההורים צריך להיות מפונה, לפני שהדירה תוכל להתפנות לשימוש עתידי.

על פי רוב הדירה נמכרת או מושכרת כדי לממן את התשלום לבית האבות. גם כאן, ברור לגמרי הצורך בפינוי הדירה מתכולתה.

רוצים לקבל הצעה? פנו לאתר clearing.co.il

פינוי דירה מקצועי

חברות שמקצוען הוא פינוי דירות צריכות לדאוג לדברים הבאים:
1.    חוזה פינוי מסודר.
2.    קביעת שכר עבודתם מראש.
3.    איסוף התכולה ולעיתים גם מיון מקדים.
4.    הוצאת התכולה והעברתה למקום המיועד לכך – למכירה, לתרומה, או למרכזי איסוף אשפה או מחזור ייעודיים.