עבודה מהבית – שיווק ומכירות

עבודה מהבית בשיווק ומכירותעבודה מהבית נראית עבור רבים כחלום אידיאלי המאפשר גם לעבוד, אך גם לחיות ולצאת מהמירוץ המטורף נגד הפקקים וכן הלאה. בהחלט יש צמיחה מסוימת בהקשר זה בישראל, עם יותר מעסיקים המוכנים לתת לעובדיהם אפשרות – חלקית או מלאה – לעבוד מהבית.

כך המעסיק חוסך מקום ומשאבים בעסק, לא צריך לשלם נסיעות ועוד יתרונות לעובד עצמו כמובן. אחד התחומים בהם הצמיחה היא המשמעותית והמהירה ביותר היא עבודה מהבית שיווק ומכירות – הרי בפועל במקרים רבים כל מה שצריך זה מחשב, חיבור אינטרנט וטלפון, כך שאין מניעה לבצע את העבודה בצורה טובה גם מהבית.

חשוב לציין כי למרות שברוב המקרים של עבודה מהבית שיווק ומכירות מדובר על עבודה בצמוד למחשב ולטלפון, בהחלט יש משרות רלבנטיות המאפשרות עבודה מהבית וגם עבודת שטח למכירות ושיווק – עושים את ההכנה והטלפונים מהבית וכשיש עסקאות רלבנטיות יוצאים לשטח להמשך או סגירת פרטים.

עבודה כשכיר או עצמאי

מבחינת אפשרויות של עבודה מהבית בשיווק ומכירות, באופן כללי יש להגדיר ראשית האם ברצונך להיות שכיר או עצמאי. שכיר בהחלט יכול לעבוד מהבית ותחום זה (שיווק ומכירות) דווקא מאוד מתאים למודל שכזה, כאשר לשכירים מגיעות כל הזכויות התעסוקתיות והסוציאליות כמו לעובדים שנמצאים בעסק פיזית אך גם מתלוות כל החובות של להיות שכיר.

לחלופין, ניתן למצוא אפשרויות תעסוקה של שיווק ומכירות בעבודה מהבית אך במודל של עצמאי / פרילאנס. במקרים אלו העובד הוא יותר בוס לעצמו, אך בכל זאת עליו לספק תוצאות בהתאם להגדרות וישנם מאפיינים מיוחדים של תעסוקה כעצמאי – אין תשלום על ימי חופש, אין דמי מחלה, אין הפרשות לפנסיה וכן הלאה.

שיווק ומכירות מהבית – מה צריך?

התחום של עבודה מהבית בשיווק ומכירות נמצא בצמיחה בגלל שבמקרים רבים מאוד הוא מתאים מאוד למודל תעסוקתי שכזה. לעומת מקצועות אחרים המחייבים הימצאות פיזית באתר העסק, עבודה “מול העיניים” כלפי הלקוחות או עבודות המחייבות פיקוח / ליווי הדוק יותר של המעסיק, אפשר להשיג תוצאות מצוינות של יעדי מכירות גם מהבית.

אך מה צריך לטובת עבדה שכזו והצלחה בה, אלו כמה נושאים מהותיים:

  • מבחינה טכנית יש צורך בראש ובראשונה בטלפון שיאפשר לבצע שיחות מכירה ושיחות בנושאי שיווק למיניהם. מעבר לזה יש ברוב מוחלט של המקרים צורך במחשב עם חיבור שוטף לאינטרנט, כך שנדרש גם ידע בסיסי לפחות בהפעלת מחשב.
  • נדרשת משמעת עצמית גבוהה מאוד – בבית הכי קל למצוא דברים אחרים לעשות מלבד עבודה או לגשת כל הזמן למקרר למשל – מי שעובד מהבית ורוצה להצליח בכך – הן כלכלית והן מעשית – חייב משמעת עצמית ואת היכולת לשבת לעבוד למרות הסביבה הביתית.
  • יכולת פיקוח וניתוח עצמית – זה נכון לכל עבודה מהבית, אך בהקשר של עבודה מהבית שיווק ומכירות ביתר שאת. חשוב להיות מסוגל לפקח על עצמך מבחינת יעדי מכירות, כמות שיחות ביום וכדומה וכמו כן לנתח טעויות ולהשתפר בדרך ליותר מכירות, מה שלעיתים יותר קל לעשות בסביבה עם יותר אנשים.
  • כריזמה, אסרטיביות ויכולות מכירה טובות – כאשר מאפיינים אלו רלבנטיים במיוחד להצלחה בכל משימת מכירות ולא רק בהקשר של עבודה מהבית שיווק ומכירות.

 

אפשריות תעסוקה בפועל

שוק התעסוקה בישראל כיום מציע היצע מכובד בהחלט של משרות עבודה מהבית שיווק ומכירות, במודל של פרילאנסרים או שכירים מלאים.

באופן גורף מדובר על משרות מכירות טלפוניות, טלמרקטינג וכדומה – אך בהחלט אפשר למצוא משרות בכירות ומתגמלות יותר בתחומים ספציפיים.

כמה דוגמאות כוללות שיווק ומכירות של מוצרי בריאות ולייף-סטייל, מכירות של מוצרים או שירותים שונים עבור חברות, משרות שיווק באינטרנט הן תחום חם מאוד, מכירות אינטרנטיות וכן הלאה.